Site icon Świat nastolatka

Jakie strony www są najczęściej odwiedzane przez nastolatków?

Jakie strony www są najczęściej odwiedzane przez nastolatków?

Choć nie brakuje informacji o tym, jakie strony internetowe są najczęściej odwiedzane przez nastolatków, możemy przyjrzeć się kilku najpopularniejszym z nich. Omówimy Facebooka, YouTube’a, Google+ i Snapchata. Jako rodzic możesz skorzystać z tych witryn, aby poznać internetowe zwyczaje nastolatków i dowiedzieć się, w jaki sposób mogą one wpływać na Twoje. Należy jednak zawsze zachować zdrowy rozsądek, jeśli chodzi o udostępnianie w tych serwisach informacji osobistych i zdjęć.

Facebook

Według najnowszych badań Facebook jest najczęściej odwiedzaną stroną internetową wśród nastolatków. Fakt ten nie jest zaskakujący, biorąc pod uwagę, że większość z tych młodych ludzi korzysta ze smartfonów. Istnieje jednak znaczna różnica między sposobem korzystania przez nich z Facebooka a innymi serwisami społecznościowymi. Jest to szczególnie widoczne w przypadku osób pochodzących z różnych środowisk społeczno-ekonomicznych. Podczas gdy ponad 90% nastolatków w USA posiada smartfona, tylko 44% Latynosów i Afroamerykanów korzysta z internetu niemal bez przerwy. Mimo że liczby te nie są zaskakujące, Facebook jest wciąż najpopularniejszym portalem społecznościowym wśród nastolatków – co miesiąc odwiedza go 2,2 miliarda użytkowników.

YouTube

YouTube to popularny serwis internetowy dla dzieci i młodzieży, służący do oglądania filmów i innych materiałów wideo. Serwis ten stał się popularną platformą dla vlogerów i influencerów. Osiemdziesiąt pięć procent nastolatków twierdzi, że korzysta z niego przynajmniej raz dziennie. Snapchat i Instagram są tuż za nimi. Ostatnie badanie przeprowadzone przez Pew Research Center wykazało, że ponad połowa nastolatków korzysta z YouTube. YouTube ma też wiele różnych opcji reklamowych, co czyni go cennym narzędziem marketingowym.

Zastanawia cię, jak zostać influencerem? Wejdź na stronię i dowiedz się! Kliknij: https://infojob.pl/jak-zostac-influencerem

Google+

Nowy wygląd Google+ wykorzystuje wiedzę techniczną firmy i wyróżnia się łatwo rozpoznawalnym paskiem pokazującym znajomych online. Podkreśla też znaczenie natychmiastowej komunikacji dzięki takim narzędziom, jak Hangouts – nowy sposób prowadzenia wideorozmów z przyjaciółmi. Dla nastolatków może to być dobra opcja ukrywania swoich treści. Ale może też wywołać dyskusję na temat prywatności, kontroli rodzicielskiej i kwestii bezpieczeństwa.

Snapchat

Według najnowszych badań, Snapchat jest najpopularniejszym wśród nastolatków serwisem społecznościowym. Około 47 procent nastolatków korzysta z tego serwisu, a liczba ta wzrosła o 12 procent rok do roku. Podczas gdy wielu nastolatków korzysta z Facebooka i Twittera, Snapchat jest wiodącym serwisem społecznościowym dla nastolatków. Wynika to z wielu powodów, m.in. ze sposobu, w jaki użytkownicy wyrażają siebie oraz z tego, w jaki sposób marki mogą do nich przemówić.

Goodwall

Nastolatki dobrze znają się na randkach internetowych, dlatego warto szukać możliwości, które zachęcają do dzielenia się informacjami osobistymi. W tym miejscu z pomocą przychodzi Goodwall. Serwis społecznościowy łączy użytkowników z różnych środowisk, którzy mogą wymieniać między sobą informacje. Profile w Goodwall służą jako cyfrowe portfolio i osobiste strony internetowe dla młodych profesjonalistów, a często są wykorzystywane do podkreślania osiągnięć. Dodatkową zaletą serwisu Goodwall jest możliwość nawiązania kontaktu z pracodawcami poszukującymi osób na stanowiska kierownicze, a nawet programy rozwoju umiejętności.
*** Przetłumaczono za pomocą www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa) ***

Exit mobile version