Site icon Świat nastolatka

Kiedy udać się z dzieckiem na wizytę do ortodonty?

Kiedy udać się z dzieckiem na wizytę do ortodonty?

Żadne dziecko z pewnością nie lubi wizyt u lekarza, a już na pewno nie u ortodonty. Zwykle jakiekolwiek czynności wykonywanie w obrębie uzębienia kojarzą się najmłodszym z bólem i sporym dyskomfortem. W związku z tym rodzice wizytę u specjalisty odkładają w nieskończoność, a może mieć to poważne konsekwencje w przyszłości. Zgryz dziecka nie zawsze jest prawidłowy, a często to właśnie stomatolodzy podczas wizyty kontrolnej decydują się na skierowanie młodego pacjenta lub pacjentki do ortodonty. Dzięki niemu, można na czas zapobiec pogłębianiu się wad i je skutecznie skorygować. Jednak kiedy udać się z dzieckiem na wizytę do ortodonty?

Skąd wiedzieć, że wizyta u ortodonty jest potrzebna?

Prawidłowe uzębienie jest niezwykle ważne, szczególnie w przypadku dzieci. Niemniej jednak często zdarzają się wady i nieprawidłowości w obrębie jamy ustnej, które wymagają skorygowania. Zwykle zaleca się, by umówić malucha na jego pierwszą wizytę u ortodonty, kiedy skończy on 7 rok życia, a nawet wcześniej, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Choć zwykle to stomatolog kieruje dziecko na wizytę u ortodonty, to sami rodzice mogą taką decyzję podjąć. Ortodonta Warszawa Mokotów może być konieczny w momencie kiedy:

Rodzice powinni być świadomi tego, że współczesna ortodoncja może rozwiązać wiele problemów w obrębie wady zgryzu. U dzieci leczenie ortodontyczne jest zwykle o wiele bardziej skuteczniejsze, niż u dorosłych. Ortodonta Warszawa Mokotów będzie więc idealnym rozwiązaniem, jeśli rodzice zauważą u swojej pociechy powyższe objawy.

Przebieg wizyty z dzieckiem u ortodonty

Ortodonta Warszawa Mokotów to specjalista z odpowiednim podejściem do małych pacjentów. Na początku, lekarz dokonuje zwykle pełnego przeglądu jamy ustnej dziecka, a także stara się zdiagnozować i wychwycić wszelkie nieprawidłowości. Jeśli zajdzie konieczność, lekarz określa również rodzaj wady i może zlecić małemu pacjentowi wykonanie niezbędnych zdjęć radiologicznych. Są one bowiem niezbędne do przeprowadzenia diagnostyki i zaplanowania leczenia. Warto pamiętać, że w przypadku maluchów w wieku przedszkolnym, a nawet wczesnoszkolnym, rozwijającą się wadę zgryzu można skutecznie wyleczyć przy pomocy płytki przedsionkowej. Dopiero u starszych pacjentów w wieku około 8-10 lat, ortodonta może zalecić zastosowanie aparatu ortodontycznego, który pozostaje ruchomy aż do momentu, kiedy wyrżną się zęby stałe. U nastolatków leczenie przebiega tylko z pomocą stałego aparatu ortodontycznego.

Exit mobile version