Świat nastolatka

Wszystko co warto wiedzieć na temat nastolatków, praktyczne porady i wskazówki co gdzie jak i dla kogo

Wystrój

Jaki wybrać telewizor do pokoju nastolatka – sposób na zajęcie czasu

Jaki wybrać telewizor do pokoju nastolatka – sposób na zajęcie czasu

Rodzice często martwią się, że ich nastolatka korzysta z telewizji w sypialni. Obawiają się, że może to prowadzić do uzależnienia od gier wideo, mniej ćwiczeń i mniej prac domowych. Chociaż istnieje kilka sposobów na ograniczenie czasu, jaki nastolatek spędza przed telewizorem, korzyści są ważniejsze niż wady. Na przykład telewizor w pokoju nastolatka może przynieść korzyści jego edukacji, ale tylko wtedy, gdy upewnisz się, że jest to telewizor o wysokiej rozdzielczości.

Nastolatki mają różne upodobania, więc musisz zdecydować, co im się podoba, a co nie. Rozdzielczość Full HD lub 1080p będzie dobrze wyglądać z odległości czterech stóp. Wyższa rozdzielczość zdominuje pokój i będzie zbyt duża do oglądania przez nastolatka. Na przykład, jeśli szukasz telewizora do pokoju swojego dziecka, rozważ model VIZIO. Jeśli współlokatorzy Twojego nastoletniego dziecka nienawidzą anime, sportu lub telenoweli, model 24-calowy o rozdzielczości 720p jest idealny.

Telewizor Full HD 24″ z podświetleniem Edge-Lit LED to dobry wybór do sypialni. Ten rodzaj podświetlenia pozwala na lepsze zarządzanie kontrastem i ma 4-krotnie mniejszą gęstość pikseli niż telewizory 4K Ultra HD. Ekran ma również wbudowany Chromecast i Apple AirPlay 2, aby nastolatek mógł bezprzewodowo odtwarzać swoją muzykę. Jeśli nastolatek jest starszy, rozważ model 40-calowy.

Niektórzy rodzice nie martwią się o telewizor w pokoju dziecka. Niektóre badania wykazały, że dzieci, które mają telewizor w sypialni, rzadziej czytają, radzą sobie gorzej w szkole i mają problemy ze snem. Niektóre badania powiązały godziny oglądania telewizji z otyłością u dzieci, chociaż wyniki te są tylko korelacyjne. Nie świadczy to jednak o szkodliwości telewizora w pokoju dziecka.

Najlepiej wybrać telewizor o rozdzielczości Full HD. Rozdzielczość telewizora tej wielkości jest niewiarygodnie wysoka, ale może być przytłaczająca dla pokoju. Na przykład 48-calowy telewizor będzie lepszy niż 50-calowy. Mniejszy ekran nie zostanie pominięty przez przeciętnego użytkownika. Możesz również wziąć pod uwagę wielkość ściany w pokoju Twojego dziecka.

Równie ciekawy temat:  Jak urządzić pokój dla nastolatka - Praktycznie i młodzieżowo

Chociaż większość rodziców nie uważa, że ​​telewizja w pokoju nastolatka jest szkodliwa, może pomóc rozwinąć ich niezależność. Oprócz tego, że jest doskonałym źródłem rozrywki, telewizor może pomóc Twojemu nastolatkowi rozwinąć nawyki kulturowe i czytelnicze, a także poczucie odpowiedzialności. Telewizor w pokoju nastolatka może również pomóc nastolatkowi stać się lepszym człowiekiem.

Share this post

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *