Świat nastolatka

Wszystko co warto wiedzieć na temat nastolatków, praktyczne porady i wskazówki co gdzie jak i dla kogo

Po godzinach

Pierwsza randka- jak się zachować ?

Pierwsza randka- jak się zachować ?

Nie da się ukryć, że pierwsze randki mogą być zarówno jednymi z najpiękniejszych momentów w życiu, jaki i tymi, które zapamiętamy jako ogromną porażkę. Niemniej jednak zawsze w ich przypadku towarzyszy nam stres i ogromne zdenerwowanie. Wobec tego pierwsza randka- jak się przywitać?

Pierwsza randka? Gratulacje!

Chyba nikomu z nas nie trzeba tak naprawdę tłumaczyć czym jest pierwsza randka. Niektórzy z nas mają ją już dawno za sobą, zaś niektórzy zgodnie czekają na to, aż przyjdzie czas także i na nich. Niemniej jednak nie oszukujmy się, pierwsza randka jest w życiu każdego z nas prawdziwie wyjątkowym przeżyciem. Dlaczego? Otóż zamiast cieszyć się tym, że się na nią wybieramy, od środka- i od zewnątrz również- paraliżuje nas prawdziwy stres. Często zapominamy przysłowiowego języka w gębie i zapominamy, jak poprawnie się wysławiać oraz wypowiadać. Wyjątkowość pierwszych randek jest z pewnością niezwykle fascynującym i ponadprzeciętnym przeżyciem. Każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że randka powinna być maksymalnie przyjemna i w głębi duszy cieszymy się, że to właśnie nam się ona przytrafiła. Z drugiej zaś strony, towarzyszący nam szereg objawów może wskazywać na to, że jest zupełnie inaczej. Niemniej jednak, zanim przejdziemy  do konkretów, warto pamiętać, że pierwsza randka wcale nie musi być udana i wcale nie zobowiązuje nas do tego, by stanąć na ślubnym kobiercu. Pierwsza randka to moment przede wszystkim na to, by zebrać odpowiednie doświadczenie i być może, przygotować się odpowiednio na kolejną. W związku z tym nie powinniśmy podchodzić do pierwszej randki jak do wielkiego wydarzenia, możemy śmiało powiedzieć, że jest to swojego rodzaju trening. Co więcej, jeśli randka nie będzie udana, to pewnie oboje odetchniecie z ulgą, że skończyło się właśnie w ten sposób i już więcej się nie spotkacie, a także nie będziecie o sobie pamiętać.

Równie ciekawy temat:  Jak wybrać idealną dziewczynę dla nastolatka - nie bądź zaborczy

Kto panikuje bardziej przed pierwszą randką?

Jak można przeczytać na portalu https://sekspedia.pl/ to panowie mają skłonności do znacznie głębszego i bardziej stresogennego przeżywania pierwszych randek. Nie da się ukryć, że nie dają oni tego po sobie poznać. Zwykle wiele uwagi skupia się w przypadku pierwszych randek na paniach. Wskazuje się, że to one przeżywają wszystko bardziej, biegają w pośpiechu by przygotować perfekcyjny makijaż, a także dobrać odpowiednie elementy garderoby. Statystycznie rzecz biorąc jednak, to właśnie panie są … o wiele spokojniejsze przed pierwszą randką! To panowie panikują, co więcej panikują oni z tego powodu, że nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak się podczas pierwszej randki zachować. Boją się, że mogą popełnić błąd i w niezwykle krótkim czasie po prostu zrazić kobietę lub dziewczynę do siebie. Wobec tego warto zacząć od postaw i odpowiedzieć sobie na pytanie: pierwsza randka- jak się przywitać?

Jak się przywitać na pierwszej randce?

Zacznijmy od typowych zasad savoir vivre, które obowiązują na randce w kontekście przywitania się. To mężczyzna wyciąga dłoń do kobiety jako pierwszy, w taki sposób, by jej dłoń mogła wygodnie spocząć. Oczywiście w dzisiejszych czasach zwyczaj całowania kobiet w rękę już praktycznie nie istnieje, to jednak z pewnością mężczyzna w oczach partnerki przy pomocy takiego gestu wiele zyska. Co więcej nie jest najlepszym rozwiązaniem silenie się pocałunki. Wyjątkiem jest jednak moment, w którym to kobieta pierwsza zainicjuje buziaka w policzek, wówczas w dobrej gestii panów jest odwzajemnienie czułości. Co więcej, przywitanie na pierwszej randce nie musi zaczynać się od tego, że od nowa się sobie przedstawimy. Z pewnością się już dość dobrze znamy, więc błahe pytanie o to, jak minął dzień będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. Co więcej, jeśli będziemy uważnie słuchać odpowiedzi jednej ze stron, to wywrzemy na niej o wiele lepsze wrażenie, niż w momencie kiedy zadamy pytanie, lecz odpowiedź nie będzie nas już interesować. Warto więc przyswoić sobie kilka podstawowych zasad odnośnie pierwszej randki, by nie musiała ona zmienić się w koszmar.

Równie ciekawy temat:  Jaki wybrać sport dla nastolatka - aktywna forma spędzania czasu

Share this post

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *