Świat nastolatka

Wszystko co warto wiedzieć na temat nastolatków, praktyczne porady i wskazówki co gdzie jak i dla kogo

Dla nastolatków

Co to jest pokolenie Z

Pokolenie Z to ludzie urodzeni po 1995 roku, którzy nie znają życia bez Internetu i mediów społecznościowych.. Dla nich, odkąd pamiętają, Internet, komputer, smartfon, sieć Wi-Fi istnieją od zawsze.

Czym charakteryzują się przedstawiciele pokolenia Z?

Wiele słyszy się o różnicy pokoleń, o odmiennym podejściu do życia i rozumieniu spraw dnia codziennego. Często słyszymy hasła: millenialsi, pokolenie Z, X, Y, ale co to tak naprawdę oznacza i skąd to się wzięło? Wiele słyszy się o różnicy pokoleń, o odmiennym podejściu do życia i rozumieniu spraw dnia codziennego. Często słyszymy hasła: millenialsi, pokolenie Z, X, Y, ale co to tak naprawdę oznacza i skąd to się wzięło?Mówi się, że zoomerzy, Post-Millenialsi lub przedstawiciele pokolenia internetowego, urodzeni po 1995 roku charakteryzują się pewnymi cechami. Z pewnością duży wpływ na to, ma fakt, że ci ludzie nie znają świata bez mediów społecznościowych i dostępnego na każdym kroku Internetu. Jedną z opinii na temat pokolenia Z, jest to, że więcej czasu spędza ono w przestrzeni wirtualnej, niż w realnym świecie. Często mówi się, że to marzyciele, którzy mają wielkie plany na przyszłość, są przedsiębiorczy, a wiedzę i potrzebne informacje czerpią bez zastanowienia z Internetu, któremu ufają w 100%. Jak wiemy, Internet jest skarbnicą wiedzy, ale trzeba umieć z niej korzystać, ponieważ na każdym kroku możemy natknąć się na niepotwierdzone informacje, które przekazane dalej, będą rodzić więcej szkód, niż korzyści. Jednakże, pokolenie Z zdaje sobie z tego sprawę i jest świadome zagrożeń w Internecie.

Kontakt z drugim człowiekiem – pokolenie Z

Charakterystycznym jest to, że zoomerzy potrzebują stałego kontaktu z rówieśnikami, co również w pewnym stopniu wyjaśnia uzależnienie od social mediów – dzięki nim, możemy być w stałym kontakcie z ludźmi, jedynie przez wyciągnięcie smartfona z kieszeni. To również umożliwia nawiązywanie nowych kontaktów i relacji społecznych, co również jest bardzo ważne. Zapoznanie się z drugim człowiekiem, to coś co przychodzi im bardzo łatwo, a żeby mieć ku temu więcej okazji, często ulubioną formą spędzania czasu jest podróżowanie w celu poznania różnych kultur, co wpływa na samorozwój. Widocznym jest również to, że pokolenie Z jest nastawione na oszczędzanie. Ludzie ci, dążą do uzyskania niezależności i do utworzenia własnego biznesu, tak aby być szefem dla samego siebie. Są to ludzie otwarci, twórczy, do tego stopnia, że trudno im utrzymać koncentrację na jednej czynności. Z trudem przychodzi skupienie się i zajmowanie się tylko jedną rzeczą ze stu procentowym zaangażowaniem. Często jest tak, że to właśnie gadżety elektroniczne i media społecznościowe znajdujące się pod palcem, są powodem tego, że koncentracja jest w dużym stopniu zaburzona. To osoby z reguły roszczeniowi, leniwi, bez kompetencji, pragnący wszystkiego od razu, zapominając o tym, że na sukces należy zapracować.

Równie ciekawy temat:  Jakie serum do cery trądzikowej dla nastolatka? Prawidłowa pielęgnacja skóry problematycznej

Kompetencje w pracy – pokolenie Z

Pokolenie Z nastawione jest na szybkie zaspokajanie potrzeb i na duże sukcesy odnoszone natychmiastowo. Zależy im na samorozwoju, ale duma nie pozwala im podjąć i utrzymać się na stanowisku w pracy, w której wynagrodzenie nie jest w stu procentach satysfakcjonujące. Na wszystko potrzeba czasu, jednak to pokolenie nie lubi się z czasem. Nie lubi czekać. Stąd często młodzi ludzie zmieniają pracę, a branże, w których czują się najlepiej to IT, biotechnologia, branże komputerowe, twórcze i związane z pracą w Internecie.

Share this post

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *