Świat nastolatka

Wszystko co warto wiedzieć na temat nastolatków, praktyczne porady i wskazówki co gdzie jak i dla kogo

Dla nastolatków

Stylizacje do szkoły- jak się ubrać na maturę?

Ważne jest, aby posiadać wiedzę na temat tego, jak się ubrać na maturę a czego wręcz nie wypada założyć.

Decyzja odnośnie do wyboru stylizacji na maturę może budzić wiele wątpliwości. Informacje o tym, jak się ubrać na maturę oraz to, czego na maturę nie ubierać, poznasz w tym poradniku. 

Jak się ubrać na maturę- jakie barwy są dozwolone?

Zadając sobie pytanie „jak się ubrać na maturę?”, ważne jest, aby zastanowić się nad odpowiednim kolorem stylizacji. W przypadku Pań, jak i Panów, warto pamiętać o tym, że barwy powinny być stonowane. Klasyczne połączenie to czerń i biel jednak takie kolory jak granat czy nawet beż, także są mile widziane.

Jak się ubrać na maturę- stylizacje pań

Panie mają zdecydowanie większe pole do popisu, wybierając jak się ubrać na maturę. Trzy standardowe wybory to sukienka oraz zestawy spódniczek lub spodni wraz z koszulą. Ważne jest, aby pamiętać, aby sukienki oraz spódnice były odpowiedniej długości. Nie oznacza to, że muszą być od razu do kostek, jednak dobrze by było, gdyby długość dolnej części ubioru była przynajmniej na poziomie kolan. Mówiąc o długości, warto wspomnieć ogółem o tym, aby stylizacja nie była zbyt odkrywająca, ponieważ ubiór tego dnia powinien być raczej skromny. Choć na pewno chcesz dobrze prezentować się tego dnia, istotne jest, aby za elegancją szła także wygoda, abyś mogła skupić się na egzaminie, i nie musiała co chwile dokonywać drobnych poprawek ubioru. Na koniec, stylizacje możesz dopełnić delikatną srebrną bądź złotą biżuterią.

Jak się ubrać na maturę- stylizacje panów

Choć panowie nie mają tak wielu możliwości co panie, dalej istnieje kilka wskazówek dotyczących tego, jak się ubrać na maturę. Szukając odpowiedniego ubioru, panowie najczęściej decydują się na garnitur, co jest trafnym wyborem, jednak jeżeli nie posiadasz w swojej szafie krawata czy marynarki, możesz zdecydować się także na zestaw składający się z koszulki oraz z eleganckich spodnie. 

Równie ciekawy temat:  Pokój dla nastolatka w nowym domu - na co zwracać uwagę?

Jak się ubrać na maturę- odpowiednie obuwie

W przypadku Pań, jak i Panów zastanawiających się nad odpowiednim obuwiem warto pamiętać, aby były to buty eleganckie. To jak się ubrać na maturę nie ogranicza się jedynie do spodni, spódniczki czy koszuli. Buty są niezwykle ważnym wykończeniem stylizacji i nie należy o tym zapominać. Panowie powinni zdecydować się na ciemne eleganckie buty, natomiast panie mają do wyboru również eleganckie buty na płaskiej podeszwie, lub szpilki. W przypadku tych drugich warto pamiętać, aby nie były za wysokie, a ich kolor nie był zbyt krzykliwy. Para czarnych lub beżowych szpilek idealnie dopełni naszą stylizację.

Jak się ubrać na maturę- czego unikać

Oczywistą kwestią jest, że na maturę nie założysz ubrać ani poplamionych, ani, co gorsza, pogniecionych. Decydując się na to, jak się ubrać na maturę, na pewno nie bierzemy pod uwagę ubrań obcisłych. Tyczy się to pań, jak i panów i jest motywowane nie tylko skromnością, ale i również wygodą. Choć ważne jest, aby ubiór był wygodny, na pewno nie możemy zdecydować się na dresy. Wygoda jest istotna, jednak należy pamiętać, że matura w dalszym ciągu jest egzaminem, na który wypada ubrać się schludnie oraz elegancko.

Jak się ubrać na maturę- podsumowanie

Niezależnie od tego, jaki ubiór preferujemy na co dzień, dokonując wyboru dotyczącego tego, jak się ubrać na maturę musisz dostosować się do kilku reguł. Nie każda szkoła ma rygorystyczne podejście do tego tematu i możliwe jest, że ubranie dresów czy rurek nie skończyłoby się dla Ciebie wyrzuceniem z sali, jednak ubierając się elegancko i stosownie do okoliczności, okazujemy należyty szacunek nie tylko gronu pedagogicznemu, ale i także swoim kolegą i koleżanką. Warto jest dobrze reprezentować się w takich okolicznościach jak matura, ponieważ to, jak traktujemy swój wizerunek, świadczy także dużo o nas. Ze względu na, to kiedy będziesz podejmować decyzję dotyczącą tego, jak się ubrać na maturę, miej z tyłu głowy to, że reprezentujesz nie tylko szkołę, ale także i siebie.

Równie ciekawy temat:  Jakie strony www są najczęściej odwiedzane przez nastolatków?

Share this post

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *